מטיילים בשבת – מעיינות נסתרים בגליל התחתון

/
מטיילים בשבת – מעיינות נסתרים בגליל התחתון

"אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים…" 

מאז שהקורונה הופיעה בחיינו, חופשה בחו"ל הפכה למאתגרת או אפילו לא אפשרית. יותר ויותר אנשים מגלים את היופי הרב שטמון במדינה הקטנה שלנו ויוצאים לטייל בארץ. מדי סוף שבוע, עשרות אלפי מטיילים יוצאים לטייל בחיק הטבע ונהנים מהאוויר הפתוח ומנופים מהפנטים. יקב משק אופיר פתוח בשבת וגם אנחנו נהנים מכל המטיילים שמגיעים אלינו. מצפון עד דרום, הארץ מלאה באינסוף מקומות קסומים לטייל בהם – משמורות טבע ועד מעיינות נסתרים. 

בחרנו להתמקד בדיוק באלו, המעיינות הנסתרים והבארות אשר מתחבאים במקומות שונים בגליל התחתון. ניתן לכם הצצה מקדימה לכמה מהם, ובשביל להתרשם באמת תצטרכו לארוז תיק וללכת לגלות בעצמכם. ואם כבר אתם בכיוון, אתם מוזמנים לעבור אצלנו ולקחת לכם מארז פיקניק (בהזמנה מראש). היקב פתוח בשבת אז תוכלו לשלב בטיול שלכם גם ביקור אצלנו ביקב. מי שמחפש יקב פתוח בשבת לרוב מחפש אטרקציות נוספות באזור, אז במיוחד בשבילכם – הנה כמה המלצות.

עינות ציפורי

ממש קרוב ליקב שלנו באלון הגליל, סמוך למושב ציפורי, ישנה קבוצת מעיינות בשם עינות ציפורי. עין ציפורי, אחד משני מוקדי הנביעה היחידים של המעיינות, הוא מעיין יפהפה עם קסם היסטורי. המעיין נמצא בתוך שרידי מבנה אבן עתיק מהתקופה הצלבנית, מוקף בשדות וטבע. הביקור במעיין מתאים לכל המשפחה, מאחר וההגעה אליו קצרה והמסלול נוח. האווירה הפסטורלית במעיין מושלמת לבילוי משפחתי של כמה שעות, והוא נובע בכל עונות השנה. חובבי עתיקות יכולים לשלב ביקור במעיין עם טיול בגן הלאומי ציפורי, מתחם ארכיאולוגי מרהיב ומרתק. יקב משק אופיר פתוח בשבת אז תוכלו לשלב גם ביקור ביקב שנמצא כמה דקות נסיעה מהמעיין. 

הגעה – פנו לכביש הגישה המוביל למושב ציפורי, כעבור 200 מ' תראו אמת מים עם חניה קטנה. לכו לאורך אמת המים כ-100 מ' בערך עד שתגיעו למעיין. 

באר טבעון 

מקור מים נוסף אשר נמצא בסביבתנו הוא באר טבעון, אשר ממוקמת סמוך לצומת אלונים. באר טבעון כשמה כן היא – באר, עם בריכה בתחתית אליה ניתן לרדת בעזרת מדרגות. הבריכה בתחתית מוקפת אבני בזלת ומלאת קסם היסטורי. מי הבאר נעימים וקרירים, ועומקם בערך 2 מ', לכן היא מתאימה לרחצה רק למי שיודע לשחות. שטח המים קטן יחסית, ולכן היא מיועדת למספר מצומצם של שוחים. באר טבעון מוכרת גם בשם "המקווה של רבי יהודה הנשיא", ורבים מתייחסים אליה כמקווה טבעי ומגיעים לטבול בה. מי שמחפש יקב פתוח בשבת לרוב מחפש אטרקציות בדרך, ובאר טבעון היא בהחלט עצירה מומלצת בדרך אלינו.

הגעה – מומלץ לחנות במתחם תחנת הדלק הגדול של צומת אלונים, ומשם ללכת ברגל (הליכה קצרה וקלה). אחרי שחונים, חוזרים לכביש ממנו באנו והולכים לאורכו בערך 500 מ', עד שרואים שער. חוצים בזהירות את הכביש, נכנסים בשער והולכים בערך 50 מ' עד שרואים את מבנה הבאר. 

באר אבא

בלב השדה, לרגלי עץ אקליפטוס גדול ומרהיב, נמצאת באר אבא – באר עתיקה מתקופת הטמפלרים. הבאר נמצאת בין רמת ישי לאלוני אבא, והיא נקודת חמד מומלצת לבילוי מרענן בחיק הטבע. הבאר אשר נבנתה בתחילת המאה ה-20 הוזנחה במשך שנים, ושוקמה בשנים האחרונים על ידי תושבי האזור. עומקה של הבאר רב, בערך כ-15 מ', ואפשר לרדת לבריכה אשר בתחתית הבאר בעזרת סולם ברזל. כמובן שהירידה לבריכה היא עבור מי שיודע לשחות בלבד. אין כמו פיקניק לרגלי האקליפטוס הענק, ואנחנו ממליצים להזמין מאיתנו ולאסוף סל פיקניק מפנק. היקב פתוח בשבת אז ההצעה שלנו תקפה גם למטיילים בשבת. 

הגעה – ההגעה לבאר אבא היא דרך מושב אלוני אבא. נכנסים למושב בנסיעה, ונוסעים עד שהכביש מתעקל ימינה, שם מחפשים פניה שמאלה לכביש עפר. אחרי כ-100 מ' בערך רואים שער, חונים לידו עוברים אותו מצד שמאל וממשיכים בהליכה קצרה על כביש העפר. חוצים את הנחל, וממשיכים בהליכה עד שרואים עץ אקליפטוס גדול, לרגליו נמצאת הבאר.

שלושת ההמלצות שלנו טובות גם לבילוי של כמה שעות, וגם לעצירה וטבילה קצרה כחלק מיום טיול. היקב פתוח בשבת אז תוכלו להזמין ולאסוף סל פיקניק מפנק להנות ממנו לצד המעיין או הבאר. וכמובן, יקב משק אופיר פתוח בשבת אז אתם מוזמנים גם להישאר ולסייר אצלנו ביקב. עבור מי שמחפש יקב פתוח בשבת אנחנו ממליצים בחום על שילוב של ביקור ביקב עם טבילה באחת ההמלצות שלנו.

כתבות נוספות

מה עושות הדבורים בחורף?

האם תהיתם פעם לאן הדבורים נעלמות בחורף? הדבורים בחורף אינו דבר נדיר הדבורים פעילות כל השנה. איך הן מצליחות לייצר דבש טהור בחורף?

כל מה שרציתם לדעת על דבש בחורף

הנה כל מה שרציתם לדעת על דבש בחורף ולא העזתם לשאול. ככל שיש יותר גשמים, ועונת הפריחה ארוכה ושופעת יותר, כך יותר קל לדבורים לייצר דבש.

למה עדיף לשתות יין אדום בחורף?

החורף שוב מגיע אלינו, ואיתו האפרוריות, הגשם והקור. מעיל, כובע וכפפות אמנם יעילים כדי להרחיק את הקור, אבל אין כמו כוס של יין אדום כדי לחמם את הגוף מבפנים

איך מתאימים יין לאוכל?

שום ארוחה אינה שלמה ללא יין, אבל כמה פעמים מצאתם את עצמכם מתכננים ארוחה חגיגית או מפגש טעימות יין וגבינות, ופשוט לא יודעים באיזה יין לבחור?

הכניסה לאתר זה מגיל 18 ומעלה

האם עברת את גיל 18?