הסיפור שלנו

1985
צביקה והדס אופיר, בני ההתיישבות העובדת, בוחרים להמשיך את המסורת החקלאית כמי שגדלו במשפחות חקלאיות ומקימים משק חקלאי באלון הגליל. תחילה, המכוורת- מגיל צעיר צביקה היה שותף למלאכת גידול הדבורים במכוורת המשפחתית שהקים אביו, ישי אופיר, בכפר חגלה שבעמק חפר. לאחר נישואיו להדס, ביקש מאביו 100 נחילים להקמת ענף המכוורת במשק החדש שיקימו. במרוצת השנים המכוורת גדלה ומונה כיום כ-800 כוורות.
1986
מעמיקים שורשים. בעוד הדבורים מתעופפות באוויר צביקה והדס בוחרים לטעת ולהעמיק שורשים באדמה ויחד הם נוטעים כרם ענבי מאכל. בהרמוניה מושלמת, היום הראשון לנטיעות הוא גם היום בו נולדה אדוה, בתם הבכורה. אחריה נולדו גם נועם, דרור וניצן, כולם השתלבו עם השנים בעבודת החקלאות במשק.
1989
גידול ענבי המאכל דורש עבודת ידיים מאומצת, שלא תאמה את היכולות של משק משפחתי בראשית דרכו. צביקה והדס מחליטים לשנות, והופכים את הכרם, לכרם ענבי יין. הענבים נמכרים ליקבים רבים וגדולים בארץ וזוכים לתשבחות רבות על טיבם ואיכותם.
1999
צביקה מחליט לנסות לייצר יין ומקים יחד עם הדס וזוג שכנים וחברים טובים את יקב יפתחאל. השם ניתן לו על שמו הגאוגרפי של ההר עליו נמצא אלון הגליל, יישוב המוקף גיתות עתיקות, וכהמשכיות להתיישבות הקדומה שהייתה במקום בתקופת התנאים. בכך היקב ממשיך מסורת עתיקה של גידול גפנים וייצור יין.
2004
מצטרף ליקב היינן קובי טוך. קובי הקים את יקב הבוטיק הראשון בארץ, יקב הר מירון במצפה חרשים. באותה השנה, נבנה מרכז המבקרים של המשק- בקתת עץ יפיפייה מעצי אלון וערמון אשר הובאה לארץ מהרי האפלצ'ים בווסט ווירג'יניה, ארה"ב, על ידי אלן רדלי, יהודי אמריקאי, וביד המקרה מצאה את מקום הקבע שלה בשטח המשק.
2018
"בן ובת ממשיכים"- אדוה ונועם, דור שני למשפחת אופיר, מצטרפים למשק המשפחתי. דרור וניצן ממשיכים להשתלב בעונות העמוסות. ענפי החקלאות ומרכז המבקרים מתפתחים וגדלים, כמו גם המשפחה שאליה הצטרפו כבר שני נכדים.
2021
"האיחוד"- ענפי הייצור, הפלחה, הדבש והיין- מתאחדים תחת שם אחד- 'משק אופיר'

הכניסה לאתר זה מגיל 18 ומעלה

האם עברת את גיל 18?