הבקתה - מרכז המבקרים וחנות המשק

בלב מקום ירוק וקסום, במתחם המשק שלנו, הקמנו בקתת עץ יפיפיה. בקתה זו, שקורותיה נחטבו בגרזן מעצי אלון וערמון, נבנתה לראשונה בשנת 1840 על ידי מהגרת סקוטית בווסט ווירג'יניה, ארה"ב. היא נקנתה ופורקה על ידי אלן רדלי , יהודי תושב האזור. ב-1992, הוא הביא אותה ארצה במטרה לבנות בה את ביתו בישראל. הקורות אוחסנו בשטח המשק שלנו לתקופה ארוכה בת עשר שנים. בינתיים, תכניותיו של אלן השתנו, ואנו, משפחת אופיר, קבלנו ממנו את ברכתו להקימה מחדש בעזרתו הנדיבה. בינואר 2004, אלן הגיע עם בנו לסייע וללמד אותנו את אופן בנייתה לפי שיטת '"זנב היונה"- השתלבות הקורות ללא מסמרים. שלד הבקתה נבנה ביום אחד, וכעבור חודשיים וחצי היא עמדה בשלמותה.

במרץ 2004 פתחנו את הבקתה כמרכז המבקרים וחנות המשק.

בבקתה אווירה מיוחדת עם שקט ויופי של פעם וריח נעים מעצי האלון והערמון. בתוכה תוכלו לטעום ולרכוש ממגוון יינות היקב ומסוגי הדבשים השונים שמיוצרים במכוורת שלנו.

במרפסת ובחורשת האקליפטוס שסביבה ניתן להנות מסיורים מודרכים, חווית יין גבינות וסלי פיקניק 

הקומה השנייה משמשת גלריה להצגת תערוכות אומנות מתחלפות של אומנים מרחבי הארץ. זהו מיזם חברתי בו האומן מקבל במה במרחב משפחתי ומכיל להצגת יצירותיו ואנו זוכים לחשיפה לקהלים חדשים.

לאורך השנה אנו מקיימים סביב הבקתה אירועים שונים ומגוונים. ביניהם חגיגות הבוז'ולה בחודש נובמבר, יריד היין השנתי עם יקבים החברים בעמותת זמן גליל מערבי לקראת פסח ואירועי יין ואוכל משתנים בשיתופי פעולה מפרים.

בחודשי הקיץ אנו מקיימים כל שנה את פסטיבל 'בוצרים ונהנים'- פעילות בציר והכנת תירוש לכל המשפחה, וכן את פסטיבל הדבש לקראת ראש השנה, בו אנו פותחים את שערי המכוורת למבקרים ומאפשרים חשיפה לעולמם המרתק של הדבורים והדבוראים.

קרא עוד

חווית יין עם גבינות

מוזמנים לחוות את סיפור המשק שלנו דרך החושים ולקחת לעצמכם רגע בחצר הפסטורלית שלנו, תחת עצי האקליפטוס אל מול הכרם.

חווית היין לאדם מורכבת מכוס יין לפי בחירה בליווי מבחר גבינות בוטיק, לחם מחמצת ומטבלים. לקינוח, טעימות מתשעת סוגי הדבש הטבעי מהמכוורת שלנו וביקור בתערוכת האומנות המוצגת בקומת הגלריה של הבקתה- מרכז המבקרים שלנו.

***בין ה-6-31.8 מתקיימת אצלנו בחורשה פעילות 'בוצרים ונהנים' – בציר ענבים והכנת תירוש לכל המשפחה, כך שניתן לשבת לחווית יין וגבינות רק במרפסת הקדמית של מרכז המבקרים. כמו כן ייתכן ויהיה עמוס יותר מבדרך כלל***

עלות: 90  לאדם

חווית פיקניק - לשבת או לקחת

אם חשקה נפשכם למארז פיקניק  שתוכלו להצטייד בו בדרך לחופשה או טיול, או לשבת איתו בחורשה שלנו, הגעתם למקום הנכון!

מארז הפיקניק שלנו הוא ליווי ליין וכל התכולה שבו, מעבר לאוכל, נשארת שלכם. נציין כי הוא אינו מהווה 'ארוחת בוקר'. תמצאו בו בקבוק יין אדום 'גליל', לחם מחמצת, מבחר גבינות ממחלבת גלילי, מטבלים, זיתים, חמאה, דבש ופרי העונה. הוא מגיע עם מפה משובצת, סכו"ם מתכלה וסכין חדה, בקבוק מים, פותחן איכותי וכוסות יין קריסטל ממותגות של היקב. שוב, כל אלו נשארים שלכם!

***בין ה-6-31.8 מתקיימת אצלנו בחורשה פעילות 'בוצרים ונהנים' – בציר ענבים והכנת תירוש לכל המשפחה, כך שתוכלו לשבת לפיקניק עם של המארז שלנו ביער הסמוך או במתחם האוכל המיועד לבאי הפעילות***

עלות: 
מארז פיקניק זוגי – 290 ₪ 
מארז פיקניק לארבעה – 450 ₪ 

*ניתן להחליף את בקבוק היין 'גליל' (100% פטיט סירה) לבקבוק יין אחר ממגוון יינות היקב בתוספת תשלום.

חווית טעימות יין מודרכת עם סיור ביקב ובמשק

מזמינים אתכם להתנתק ממרוץ החיים ולצלול אתנו לסיפורו של המשק שלנו- משפחה, חקלאות, יין, דבש והמשכיות.

נתחיל מביקור בכרם, נדבר על גידול הענבים, נמשיך אל מרתף היקב, נשמע על תהליך ייצור היין אצלנו, נקבל הצצה לתוך עולם הדבורים המרתק ולתהליך הפקת הדבש במכוורת ונהנה מסיפור עלייתה הייחודי  של הבקתה- מרכז המבקרים שלנו- מהרי האפלצ'ים ועד אלינו.

לאחר מכן נשב יחד במרפסת הבקתה לטעימה מודרכת ממגוון יינות היקב בליווי מבחר גבינות בוטיק, לחם מחמצת ומטבלים.

בסוף החוויה נטעם מתשעת סוגי הדבש שלנו ונבקר בתערוכת האומנות המוצגת בקומת הגלריה של הבקתה.

ימים ד'-ו': סיור בשעה 11:00 | יום שבת: סיור בשעה 10:30

***בין ה-6-31.8 מתקיימת אצלנו פעילות 'בוצרים ונהנים' – בציר ענבים והכנת תירוש לכל המשפחה, לכן בתאריכים האלו לא יתקיימו סיורים***

עלות: 130 ₪ לאדם

תערוכות אומנות מתחלפות בקומת הגלריה

קומת הגלריה של הבקתה משמשת גלריה להצגת תערוכות אומנות מתחלפות של אומנים מהסביבה ומהארץ כולה, אשר מתחלפות אחת לשלושה חודשים. כאשר נפתחת תערוכה, מתקיימת פתיחה חגיגית ומרגשת שמהווה אירוע בפני עצמו.

התערוכה הקרובה: 'הסוס ועולמו' –  ציורים בסגנון ראליסטי המדגישים את ההבעה, התנועה ואצילות הסוס

 

מתי הפתיחה החגיגית? שישי 1 יולי 2022 ב-11:00

משך התערוכה? עד סוף חודש ספטמבר

סיור מודרך וטעימות יין ודבש לקבוצות

הסיור שלנו מותאם לקבוצות של עד 30 איש, במהלכו נספר את סיפור המשפחה וענפי החקלאות בהם אנו עוסקים, נבקר במרתף היקב שם נספר על תהליך הכנת היין שלנו ונאפשר הצצה לעולם הדבורים המרתק. בסוף הסיור הקבוצה תשב בחורשת האקליפטוסים של מרכז המבקרים לטעימות יין ולצידם יוגשו גבינות, לחמי מחמצת ומטבלים. בתוך מרכז המבקרים הבנוי בקתת עץ ייחודית, נספר את סיפור עלייתה מהרי האפלצ'ים ועד אלינו וניתן יהיה לטעום מתשעת סוגי הדבש מהמכוורת שלנו וכן לרכוש מתוצרי המשק. 

כל שישי -קונספט משתנה כל שבוע

כל שישי חגיגת יין, טעמים וריחות בקונספט משתנה.
מזמינים אתכם לפתוח איתנו את הסופ"ש באווירה מפנקת עם יין, אוכל, חברים, משפחה, מוזיקה טובה ולהנות מחוויית שישי צהריים בלב החורשה היפה שלנו.

שאלות ותשובות

כן, מרכז המבקרים פתוח בימי שבת מהשעה 10:00 ועד 17:00. בשעה 10:30 מתקיימת חווית טעימות מודרכת עם סיור ביקב ובמשק. (חובת הזמנה מראש)

הבילוי המושלם בשבת אחרי או לפני טיול באזור הצפון, בואו להנות מחווית טעימות יין עם גבינות במשק שלנו.

כן, יש לתאם מראש הגעה לסיור במשק שלנו שכולל ביקור בכרם, מרתף היקב ואת סיפור תהליך הפקת הדבש שלנו. כמובן שבוסף הסיור תהנו מחווית טעימות מודרכת לצד גבינות, לחם ומטבלים. להזמנת מקום לחצו כאן

ניתן להגיע זוגות, קבוצות של כמה חברים, משפחות גרעיניות וגם מורחבות. עד 20 איש סה"כ. לתיאום קבוצות גדולות יותר צרו איתנו קשר: 04-9861466

האירועים אצלנו משתנים ומתעדכנים בעמוד האירועים שלנו וגם בדף הפייסבוק ובאינסטגרם

הכניסה לאתר זה מגיל 18 ומעלה

האם עברת את גיל 18?