הבקתה - מרכז המבקרים וחנות המשק

בלב מקום ירוק וקסום, במתחם המשק שלנו, הקמנו בקתת עץ יפיפיה. בקתה זו, שקורותיה נחטבו בגרזן מעצי אלון וערמון, נבנתה לראשונה בשנת 1840 על ידי מהגרת סקוטית בווסט ווירג'יניה, ארה"ב. היא נקנתה ופורקה על ידי אלן רדלי , יהודי תושב האזור. ב-1992, הוא הביא אותה ארצה במטרה לבנות בה את ביתו בישראל. הקורות אוחסנו בשטח המשק שלנו לתקופה ארוכה בת עשר שנים. בינתיים, תכניותיו של אלן השתנו, ואנו, משפחת אופיר, קבלנו ממנו את ברכתו להקימה מחדש בעזרתו הנדיבה. בינואר 2004, אלן הגיע עם בנו לסייע וללמד אותנו את אופן בנייתה לפי שיטת '"זנב היונה"- השתלבות הקורות ללא מסמרים. שלד הבקתה נבנה ביום אחד, וכעבור חודשיים וחצי היא עמדה בשלמותה.

במרץ 2004 פתחנו את הבקתה כמרכז המבקרים וחנות המשק.

בבקתה אווירה מיוחדת עם שקט ויופי של פעם וריח נעים מעצי האלון והערמון. בתוכה תוכלו לטעום ולרכוש ממגוון יינות היקב ומסוגי הדבשים השונים שמיוצרים במכוורת שלנו.

במרפסת ובחורשת האקליפטוס שסביבה ניתן להנות מסיורים מודרכים, חווית יין גבינות וסלי פיקניק 

הקומה השנייה משמשת גלריה להצגת תערוכות אומנות מתחלפות של אומנים מרחבי הארץ. זהו מיזם חברתי בו האומן מקבל במה במרחב משפחתי ומכיל להצגת יצירותיו ואנו זוכים לחשיפה לקהלים חדשים.

לאורך השנה אנו מקיימים סביב הבקתה אירועים שונים ומגוונים. ביניהם חגיגות הבוז'ולה בחודש נובמבר, יריד היין השנתי עם יקבים החברים בעמותת זמן גליל מערבי לקראת פסח ואירועי יין ואוכל משתנים בשיתופי פעולה מפרים.

בחודשי הקיץ אנו מקיימים כל שנה את פסטיבל 'בוצרים ונהנים'- פעילות בציר והכנת תירוש לכל המשפחה, וכן את פסטיבל הדבש לקראת ראש השנה, בו אנו פותחים את שערי המכוורת למבקרים ומאפשרים חשיפה לעולמם המרתק של הדבורים והדבוראים.

קרא עוד

חווית יין עם גבינות

מוזמנים לחוות את סיפור המשק דרך החושים ולקחת  לעצמכם רגע בחצר הפסטורלית שלנו. 

חווית היין לאדם מורכבת מכוס יין לפי בחירה בליווי גבינות בוטיק, לחם מחמצת ומטבלים. לקינוח, טעימות ממגוון סוגי הדבש השונים מהמכוורת שלנו.

עלות: 80  לאדם

חווית טעימות מודרכת עם סיור ביקב

מוזמנים להתנתק לשעה ממרוץ החיים ולצלול אתנו לסיפורו של המשק שלנו- משפחה, חקלאות, יין ודבש.

נתחיל מביקור בכרם, נמשיך אל מרתף היקב, נשמע על תהליך ייצור היין אצלנו ועל תהליך הפקת הדבש במכוורת. לאחר מכן נשב יחד לטעימה מודרכת ממגוון יינות היקב בליווי גבינות בוטיק, לחם, מטבלים ודבש כמובן.

ימים ד'-ו': סיור בשעה 11:00 | יום שבת: סיור בשעה 10:30

עלות: 120 ₪ לאדם

חווית פיקניק - לשבת או לקחת

אם חשקה נפשכם למארז פיקניק  שתוכלו להצטייד בו בדרך לחופשה או טיול, או לשבת איתו בחורשה שלנו, הגעתם למקום הנכון!

מארז הפיקניק שלנו הוא ליווי ליין וכל התכולה שבו, מעבר לאוכל, נשארת שלכם. נציין כי הוא אינו מהווה 'ארוחת בוקר'. תמצאו בו בקבוק יין אדום 'גליל', לחם מחמצת, מבחר גבינות ממחלבת גלילי, מטבלים, זיתים, חמאה, דבש ופרי העונה. הוא מגיע עם מפה משובצת, סכו"ם מתכלה וסכין חדה, בקבוק מים, פותחן איכותי וכוסות יין קריסטל ממותגות של היקב. שוב, כל אלו נשארים שלכם!

עלות: 
מארז פיקניק לשניים – 280 ₪ 
מארז פיקניק לארבעה – 430 ₪ 

*ניתן להחליף את בקבוק היין 'גליל' (100% פטיט סירה) לבקבוק יין אחר ממגוון יינות היקב בתוספת תשלום.

סיור מודרך וטעימות יין ודבש לקבוצות

הסיור שלנו מותאם לקבוצות של עד 30 איש, במהלכו נספר את סיפור המשפחה וענפי החקלאות בהם אנו עוסקים, נבקר במבנה היקב שם נספר על תהליך הכננת היין שלנו וניגע גם בעולם הדבורים המרתק. בסוף הסיור הקבוצה תשב בחורשת האקליפטוסים של מרכז המבקרים לטעימות יין ולצידם יוגשו גבינות ולחמים. לאחר מכן ייכנסו למרכז המבקרים ובו נספר אודות הבקתה הייחודית שלנו וכן יוכלו לטעום ממגוון סוגי הדבש השונים, ולרכוש מתוצרי המשק.

תערוכות אומנות מתחלפות בקומת הגלריה

קומת הגלריה של הבקתה משמשת גלריה להצגת תערוכות אומנות מתחלפות של אומנים מהסביבה ומהארץ כולה, אשר מתחלפות אחת לשלושה חודשים. כאשר נפתחת תערוכה, מתקיימת פתיחה חגיגית ומרגשת שמהווה אירוע בפני עצמו.

מתי? מתחילים ב-8.10. אירוע הפתיחה ייתקיים ב-15.10 ב-12:00

שיח גלריה ביום שישי 10.12 ב-12:30

משך התערוכה? אוקטובר, נובמבר, דצמבר

שאלות ותשובות

כן, מרכז המבקרים פתוח בימי שבת מהשעה 10:00 ועד 17:00. בשעה 11:00 מתקיימת חווית טעימות מודרכת עם סיור ביקב ובמשק. (חובת הזמנה מראש)

הבילוי המושלם בשבת אחרי או לפני טיול באזור הצפון, בואו להנות מחווית טעימות יין עם גבינות במשק שלנו.

רצוי ואף כדאי במיוחד בתקופה זו (קורונה COVID-19) לתאם מראש הגעה לסיור במשק שלנו שכולל ביקור בכרם, מרתף היקב וכלל את סיפור תהליך הפקת הדבש שלנו. להזמנת מקום לחצו כאן

הסיור מומלץ ומאורגן לקבוצות של עד 25 איש. לתיאום קבוצות גדולות יותר צרו איתנו קשר: 04-9861466

האירועים אצלנו משתנים ומתעדכנים בדף הפייסבוק וגם בעמוד האירועים שלנו.

הכניסה לאתר זה מגיל 18 ומעלה

האם עברת את גיל 18?