הבקתה - מרכז המבקרים וחנות המשק

בלב מקום ירוק וקסום, במתחם המשק שלנו, הקמנו בקתת עץ יפיפיה. בקתה זו, שקורותיה נחטבו בגרזן מעצי אלון וערמון, נבנתה לראשונה בשנת 1840 על ידי מהגרת סקוטית בווסט ווירג'יניה, ארה"ב. היא נקנתה ופורקה על ידי אלן רדלי , יהודי תושב האזור. ב-1992, הוא הביא אותה ארצה במטרה לבנות בה את ביתו בישראל. הקורות אוחסנו בשטח המשק שלנו לתקופה ארוכה בת עשר שנים. בינתיים, תכניותיו של אלן השתנו, ואנו, משפחת אופיר, קבלנו ממנו את ברכתו להקימה מחדש בעזרתו הנדיבה. בינואר 2004, אלן הגיע עם בנו לסייע וללמד אותנו את אופן בנייתה לפי שיטת '"זנב היונה"- השתלבות הקורות ללא מסמרים. שלד הבקתה נבנה ביום אחד, וכעבור חודשיים וחצי היא עמדה בשלמותה.

במרץ 2004 פתחנו את הבקתה כמרכז המבקרים וחנות המשק.

בבקתה אווירה מיוחדת עם שקט ויופי של פעם וריח נעים מעצי האלון והערמון. בתוכה תוכלו לטעום ולרכוש ממגוון יינות היקב ומסוגי הדבשים השונים שמיוצרים במכוורת שלנו.

במרפסת ובחורשת האקליפטוס שסביבה ניתן להנות מסיורים מודרכים, חווית יין גבינות וסלי פיקניק 

הקומה השנייה משמשת גלריה להצגת תערוכות אומנות מתחלפות של אומנים מרחבי הארץ. זהו מיזם חברתי בו האומן מקבל במה במרחב משפחתי ומכיל להצגת יצירותיו ואנו זוכים לחשיפה לקהלים חדשים.

לאורך השנה אנו מקיימים סביב הבקתה אירועים שונים ומגוונים. ביניהם חגיגות הבוז'ולה בחודש נובמבר, יריד היין השנתי עם יקבים החברים בעמותת זמן גליל מערבי לקראת פסח ואירועי יין ואוכל משתנים בשיתופי פעולה מפרים.

בחודשי הקיץ אנו מקיימים כל שנה את פסטיבל 'בוצרים ונהנים'- פעילות בציר והכנת תירוש לכל המשפחה, וכן את פסטיבל הדבש לקראת ראש השנה, בו אנו פותחים את שערי המכוורת למבקרים ומאפשרים חשיפה לעולמם המרתק של הדבורים והדבוראים.

קרא עוד

חווית טעימות יין עם גבינות ולחם

מה שאנחנו הכי אוהבים זה לספר את סיפור המשק שלנו דרך החושים. חווית טעימות היין מורכבת משלוש טעימות יין לאדם עם מבחר גבינות, לחם מחמצת ומטבלים.

עלות: 75  לאדם

סיור מודרך במשק אופיר

יקב בוטיק, כרם ומכוורת

מוזמנים להתנתק לשעה ממרוץ החיים ולצלול אתנו לסיפורו של המשק שלנו- משפחה, חקלאות, יין ודבש.

במהלך הסיור שעובר דרך הכרם, נבקר במרתף היקב ונשמע על תהליך ייצור היין אצלנו וגם על תהליך הפקת הדבש של הדבורים. בסופו נשב במרפסת או בחורשת מרכז המבקרים שלנו לטעימות ממגוון יינות היקב בתוספת של גבינות בוטיק, לחם, מטבלים ודבש כמובן.

עלות: ₪95 לאדם

מארזי הפיקניק שלנו

אם חשקה נפשכם למארז פיקניק מפנק שתוכלו להצטייד בו בדרך לחופשה או טיול, הגעתם למקום הנכון!

במארז הפיקניק שלנו תמצאו בקבוק יין רוזה קר, לחם מחמצת משובח, מבחר גבינות ממחלבת גלילי, מטבלים, זיתים, חמאה, דבש ופרי העונה. הכל מגיע עם מפה משובצת, סכו"ם, בקבוק מים, פותחן איכותי וכוסות יין קריסטל ממותגות של היקב. שלא תגידו שלא חשבנו על הכל☺

עלות: 
מארז פיקניק זוגי – ₪275
מארז פיקניק משפחתי – ₪420

סיור מודרך וטעימות יין ודבש לקבוצות

הסיור שלנו מותאם לקבוצות של עד 25 איש, במהלכו נספר את סיפור המשפחה וענפי החקלאות בהם אנו עוסקים, נבקר במבנה היקב שם נספר על תהליך הכננת היין שלנו וניגע גם בעולם הדבורים המרתק. בסוף הסיור הקבוצה תשב בחורשת האקליפטוסים של מרכז המבקרים לטעימות יין ולצידם יוגשו גבינות ולחמים. לאחר מכן ייכנסו למרכז המבקרים ובו נספר אודות הבקתה הייחודית שלנו וכן יוכלו לטעום ממגוון סוגי הדבש השונים, ולרכוש מתוצרי המשק.

תערוכות אומנות מתחלפות בקומת הגלריה

קומת הגלריה של הבקתה משמשת גלריה להצגת תערוכות אומנות מתחלפות של אומנים מהסביבה ומהארץ כולה, אשר מתחלפות אחת לשלושה חודשים. כאשר נפתחת תערוכה, מתקיימת פתיחה חגיגית ומרגשת שמהווה אירוע בפני עצמו.

הכניסה לאתר זה מגיל 18 ומעלה

האם עברת את גיל 18?